Pozycjonowanie stron www
Dowiedz się więcej +48 796 152 593

Pozycjonowanie stron www

Wyszukiwarkę Google.pl zna każdy w Polsce, korzysta z niej ponad 95% wszystkich internautów.

Oznacza to, że poszukiwanie usługi, lub produktu rozpoczynamy prawie zawsze od wpisania słów kluczowych do Google.pl.

Np. poszukując producenta okien w Warszawie, wpiszemy zapytanie "producent okien warszawa" lub "okna warszawa".

Kolejność w jakiej pojawiają się linki do stron producentów okien w Warszawie zależy od wielu czynników. I właśnie analizą tych czynników, a następnie poprawą właściwych elementów prowadzących do wysokich pozycji zajmuje się pozycjonowanie stron.

Uogólniając, pozycjonowanie (SEO - Search Engine Positioning), to nic innego jak zbiór czynności wpływających na wyświetlenie strony internetowej na jak najwyższych pozycjach w wyszukiwarkach.

Internauci rozpoczynają przeszukiwanie od stron, które zajmują najwyższe pozycje w wyszukiwarkach. Świadczy o tym chociażby "złoty trójkąt Google” – obszar w przeglądarce internetowej wyświetlający stronę wyników Google, który najczęściej przeglądali internauci podczas badania przeprowadzonego w 2006 roku za pomocą urządzenia do śledzenia ruchu gałek ocznych. Poniżej przedstawiamy rezultaty badania.

Jak widać na rysunku, internauci przeglądali najczęściej lewą górną partię strony wyników Google. Wyniki badania przedstawiono również procentowo:

mapa google
 • Pozycja 1 - 100%
 • Pozycja 2 - 100%
 • Pozycja 3 - 100%
 • Pozycja 4 - 85%
 • Pozycja 5 - 60%
 • Pozycja 6 - 50%
 • Pozycja 7 - 50%
 • Pozycja 8 - 30%
 • Pozycja 8 - 30%
 • Pozycja 9 - 30%
 • Pozycja 10 - 20%
 • Jak widać wszyscy internauci uczestniczący w badaniu zwracali uwagę na pierwsze trzy zapytania, a już tylko 20% na pozycję 10-tą.

  Tak więc, wracając do naszego przykładu, największą szansę sprzedaży mają Ci producenci okien z Warszawy, których strony internetowe po frazie "producent okien warszawa", lub "okna warszawa" pojawiają się na najwyższych pozycjach.

  Koszt pozycjonowania przykładowej strony producenta okien z warszawy zamknie się dosłownie w kilkuset złotych miesięcznie, a efektem powinno być skierowanie na jego stronę internetową, kilkudziesięciu potencjalnych klientów każdego dnia, zakładając, że strona znajdzie się na pierwszej stronie wyszukiwarki Google. Tak więc średni koszt dotarcia do jednego potencjalnego klienta, zainteresowanego w tym przypadku ofertą okien drewnianych będzie niższy od 1 zł.

  Dlatego pozycjonowanie jest najbardziej efektywną formą reklamy jaką kiedykolwiek wymyślono.

  Drugim bardzo istotnym powodem, dla którego pozycjonowanie jest ważne, jest jego wpływ na podniesienie wartości marki, czy produktu.

  Badaniu ruchu internetowego wykazują, iż klienci zdecydowanie lepiej traktują oferty firm, które pojawiają się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce!

  Powodem tego jest fakt, że internauci znając doskonale wartość marki Google, podświadomie przyznają wyższą wartość ofertom przedstawianym na stronach www zajmujących czołowe pozycje w Google.

  Tak więc są przynajmniej dwa powody, dla których Państwa strona internetowa powinna być pozycjonowana i powinna znaleźć się na pierwszej stronie wyszukiwarki Google, po właściwie dobranych słowach kluczowych. Pierwszym z nich jest znaczne zwiększenie potencjalnych klientów odwiedzających Państwa stronę internetową, a drugim zyskanie zaufania klienta do przedstawionej oferty.

  Jedynym warunkiem, jaki Państwo muszą spełnić, to wybór właściwej firmy, która zajmie się w profesjonalny sposób pozycjonowaniem Państwa strony. Najważniejsze cechy, które powinni Państwo brać pod uwagę przy doborze firmy to:

  • efektywność (w latach 2004-2012 mamy poświadczoną 94% skuteczność, co oznacza, że prawie na wszystkie zamówione słowa kluczowe uzyskujemy pierwszą stronę wyszukiwarki Google).
  • doświadczenie (pozycjonujemy od 9 lat)
  • portfolio (obsługujemy ponad 1200 firm), więcej informacji na stronie: „Portfolio”
  • liczba specjalistów, bo warto przypomnieć sobie powiedzenie „co dwie głowy to nie jedna” (jesteśmy jedną z największych agencji w branży SEO (pracuje dla nas ponad 70 osób)).
  • cena (na cenę ma wpływ pomysłowość, rozwiązania, doświadczenie i narzędzia – dlatego mamy naprawdę konkurencyjne ceny). Aby poznać naszą ofertę cenową, prosimy wysłać zapytanie o bezpłatną wycenę ze strony : „Zapytaj o ofertę”.
  • narzędzia (posiadamy autorskie rozwiązania, w zakresie raportowania i rozliczeń, co znacznie przyspiesza i ułatwia współpracę między nami, a naszymi klientami)
  • umowa (prosta, czytelna, z możliwością rozwiązania bez widocznych efektów – taką właśnie proponujemy, więcej informacji na stronie: „Umowa o pozycjonowanie”)
  • obsługa (każdy nasz klient otrzymuje opiekuna, oraz profesjonalną obsługę handlową, techniczną i księgową). Więcej informacji na temat naszej firmy znaleźć można na stronie: „O firmie”.

Darmowa wycena
* wymagane


Wysłane!

Dziękujemy w ciągu 24h nasz specjalista skontaktuje się z Tobą!

Zamknij